- Apple zaktualizował iMac (Haswell, 802.11ac) oraz wprowadził iPad Mini z Retiną oraz iPad Air (oba na SoC A7). Mniejszy iPad jest strzałem w dziesiątkę i z pewnością pozwoli producentowi odzyskać nieco udziału na rynku tabletów.
źródło: apple.com
- OS X Mavericks został udostępniony za darmo i jest w tej chwili najlepiej zoptymalizowanym systemem operacyjnym na platformy Haswell. Szacunek.
źródło: apple.com
- Google pokazał wreszcie Nexus 5 (zero zaskoczenia) i Android 4.4 KitKat - polecam to podsumowanie. Moim zdaniem kluczowe są zmiany ograniczające konsumpcję RAM, poprawiające bezpieczeństwo (SE Linux w restrictive mode) i unifikacja manipulacji plikami.
- Microsoft wprowadził drugą generację urządzeń Surface (polecam testy: Pro 2 i 2). Ten tańszy, oparty na Tegra 4 wydaje się być naprawdę interesujący, gdy wziąć pod uwagę cenę (mimo braku x86).
- SHARP właśnie zaproponował fantastyczne urządzenie: Mebius Pad, oparte na układzie Bay Trail i odporne na żywioły. Centralną zaleta jest wyświetlacz IGZO 10.1" 2560x1600. Planują rozpocząć sprzedaż w styczniu 2014.
- DELL Venue 11 Pro też wygląda interesująco.
- No i jeszcze - Asus Transformer T100 naprawdę jest tak dobry, jak myślałem.
- Jeśli myślicie o zakupie laptopa to weźcie pod uwagę SONY VAIO Pro 13 (test), koniecznie z pamięcią M.2 PCI-Express.
- Micron rozpoczął ograniczoną dystrybucję pierwszego układu Hybrid Memory Cube. technologia powinna zrewolucjonizować procesory nadchodzących lat. Pomyślcie sobie, że można by podnieść wydajność pamięci RAM o rząd wielkości. Uwolniłoby to w końcu integrację GPU.
- nVidia zaproponowała wyposażanie monitorów w układ G-Sync, który pozwala ich kartom graficznym bezpośrednio sterować matrycą, aby wyświetlać wyrenderowany obraz, gdy jest dostępny, a nie w rytmie odświeżania ekranu. Pomysł jest dobry, ale potrzebujemy standardu. Więcej tutaj.
- AMD wprowadziło do sprzedaży pseudo-nowe układy GPU z rodziny Volcanic Islands. W rzeczywistości interesujący jest tylko Radeon R9 290/X, czyli Hawaii Pro/XT (polecam test tutaj), bo to jedyna nowość. Karty oparte na tych układach są wycenione na ~$550 i są w miarę opłacalne, o ile gracie w rozdzielczościach powyżej 1080p.
- Cyanogenmod przekształcił się w firmę i znacznie przyspieszył rozwój własnych funkcji. Już po kilku tygodniach widać, że znacznie szybciej zaczęli przygotowywać nowe ROMy. Wkrótce ma się pojawić również łatwy "instalator". Daje to nadzieję użytkownikom porzuconym przez producentów.
- Od 17 Października 2013 możemy pobierać Windows 8.1, który (poza problemami z myszą) wydaje się działać.
źródło: google.com
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz