poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Pierwsze 5 tysięcy kilometrów w i30 Wagon

Wczoraj wróciliśmy z wielkanocnego wyjazdu do Polski. W ciągu tygodnia przejechaliśmy blisko trzy tysiące kilometrów po różnych drogach w niełatwych warunkach - jak wiecie mamy istną zimę tej wiosny. Posmakowałem jej wykopując auto z zaspy w lubelskim i testując wyłączanie ESP, aby podjechać pod górkę. Miałem też czas na przemyślenia po drodze...
Minęły już blisko dwa miesiące i pięć tysięcy kilometrów, więc uznałem, że czas już podzielić się z Wami wrażeniami z eksploatacji auta. 
Zacznę więc od sprawy najprostszej, czyli konsumpcji oleju napędowego:
  • 5,7-5,9 l / 100 km w mieście
  • 5,1-5,3 l / 100 km w trasie do 130 km/godz.
  • 6,2-6,8 l / 100 km w trasie przy jeździe na tempomacie 150-160 km/godz.
Auto nie jest tak oszczędne, jak Astra 1,3cdti, ale wciąż ma rozsądny apetyt i znacznie wyższą kulturę pracy. Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że auto w konfiguracji z 1,6 diesel 110KM nie grzeszy sportową dynamiką, jednak przy normalnej jeździe to nie przeszkadza, bo nie odstaje na tle innych aut.
Pojazd okazał się być bardzo pakowny. Łatwo było złożyć i rozłożyć siedzenia. Schowki w podłodze bagażniki bardzo się przydały przy załadunku. To kombi może obsłużyć rodzinę.
Samochód miło nas zaskoczył w trasie, gdzie zintegrowana nawigacja z bieżącymi informacjami o ruchu (TMC), tempomat, wygodne fotele i uchwyty na kubki znakomicie ułatwiły nam podróż.
Zauważyłem natomiast, że brakuje mi możliwości zaprogramowania trasy z sugerowanymi miejscowościami po drodze, ogrzewania przedniej szyby i regulacji wysokości zawieszenia (przy 3 osobach z bagażami prześwitu było na lekarstwo). Nie można mieć wszystkiego...
W zakresie dzielności miejskiej na co dzień cieszę się kamerą do tyłu i systemem start/stop. Na początku można się przestraszyć, gdy silnik nam gaśnie na czerwonym świetle, ale re-start jest tak szybki, że nie sposób narzekać.
Podsumowując... Być może łatwo mnie zadowolić, ale jestem z zakupu ukontentowany. :-)

4 komentarze:

  1. Ja niestety nigdy takiego auta nie miałam więc także ciężko jest mi cokolwiek na jego temat powiedzieć. Jednak od siebie chcę wam polecić bardzo dobrą pomoc drogową https://zakrzewski-holowanie.pl/ i wiem, że z ich usług to na pewno będziecie bardzo zadowoleni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Usługi pomocy drogowej są nieocenione, gdy znajdujesz się w trudnej sytuacji na drodze. Dlatego warto znać zaufanego dostawcę takich usług, takiego jak https://robex-pomocdrogowa.pl/. Firma ta oferuje szeroki zakres usług, od prostych napraw po skomplikowane holowania, wszystko to z najwyższą dbałością o jakość i bezpieczeństwo. Co więcej, ich usługi są dostępne 24/7, więc niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze możesz liczyć na ich pomoc. Wybierając Robex, wybierasz profesjonalizm i spokój ducha na drodze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Współczesne znaki drogowe muszą spełniać szereg wymogów prawnych i technicznych, aby skutecznie regulować ruch drogowy. Firma https://drogmal.pl/ to znany i ceniony producent znaków drogowych, który dostarcza produkty najwyższej jakości. Korzystając z najnowszych technologii w produkcji i montażu, firma zapewnia znaki, które są wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto, oferują pomoc w doborze odpowiednich znaków i ich prawidłowego rozmieszczenia, co jest nieocenione przy realizacji projektów drogowych.

    OdpowiedzUsuń
  4. W przypadku awarii pojazdu na drodze, szybka i profesjonalna pomoc drogowa jest nieoceniona. Strona https://drogowipomocnicy.pl/ oferuje przegląd usług, które mogą okazać się pomocne w takich sytuacjach. Decydując się na wybór konkretnej firmy, warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników dotyczące jakości świadczonych usług. Dodatkowo, dobrze jest sprawdzić, jakie metody płatności są akceptowane, co może być ważne w sytuacjach awaryjnych. Wybór firmy oferującej wsparcie 24/7 może znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa podczas podróży.

    OdpowiedzUsuń