poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Pierwsze 5 tysięcy kilometrów w i30 Wagon

Wczoraj wróciliśmy z wielkanocnego wyjazdu do Polski. W ciągu tygodnia przejechaliśmy blisko trzy tysiące kilometrów po różnych drogach w niełatwych warunkach - jak wiecie mamy istną zimę tej wiosny. Posmakowałem jej wykopując auto z zaspy w lubelskim i testując wyłączanie ESP, aby podjechać pod górkę. Miałem też czas na przemyślenia po drodze...
Minęły już blisko dwa miesiące i pięć tysięcy kilometrów, więc uznałem, że czas już podzielić się z Wami wrażeniami z eksploatacji auta. 
Zacznę więc od sprawy najprostszej, czyli konsumpcji oleju napędowego:
  • 5,7-5,9 l / 100 km w mieście
  • 5,1-5,3 l / 100 km w trasie do 130 km/godz.
  • 6,2-6,8 l / 100 km w trasie przy jeździe na tempomacie 150-160 km/godz.
Auto nie jest tak oszczędne, jak Astra 1,3cdti, ale wciąż ma rozsądny apetyt i znacznie wyższą kulturę pracy. Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że auto w konfiguracji z 1,6 diesel 110KM nie grzeszy sportową dynamiką, jednak przy normalnej jeździe to nie przeszkadza, bo nie odstaje na tle innych aut.
Pojazd okazał się być bardzo pakowny. Łatwo było złożyć i rozłożyć siedzenia. Schowki w podłodze bagażniki bardzo się przydały przy załadunku. To kombi może obsłużyć rodzinę.
Samochód miło nas zaskoczył w trasie, gdzie zintegrowana nawigacja z bieżącymi informacjami o ruchu (TMC), tempomat, wygodne fotele i uchwyty na kubki znakomicie ułatwiły nam podróż.
Zauważyłem natomiast, że brakuje mi możliwości zaprogramowania trasy z sugerowanymi miejscowościami po drodze, ogrzewania przedniej szyby i regulacji wysokości zawieszenia (przy 3 osobach z bagażami prześwitu było na lekarstwo). Nie można mieć wszystkiego...
W zakresie dzielności miejskiej na co dzień cieszę się kamerą do tyłu i systemem start/stop. Na początku można się przestraszyć, gdy silnik nam gaśnie na czerwonym świetle, ale re-start jest tak szybki, że nie sposób narzekać.
Podsumowując... Być może łatwo mnie zadowolić, ale jestem z zakupu ukontentowany. :-)

3 komentarze:

  1. Ja niestety nigdy takiego auta nie miałam więc także ciężko jest mi cokolwiek na jego temat powiedzieć. Jednak od siebie chcę wam polecić bardzo dobrą pomoc drogową https://zakrzewski-holowanie.pl/ i wiem, że z ich usług to na pewno będziecie bardzo zadowoleni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Usługi pomocy drogowej są nieocenione, gdy znajdujesz się w trudnej sytuacji na drodze. Dlatego warto znać zaufanego dostawcę takich usług, takiego jak https://robex-pomocdrogowa.pl/. Firma ta oferuje szeroki zakres usług, od prostych napraw po skomplikowane holowania, wszystko to z najwyższą dbałością o jakość i bezpieczeństwo. Co więcej, ich usługi są dostępne 24/7, więc niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze możesz liczyć na ich pomoc. Wybierając Robex, wybierasz profesjonalizm i spokój ducha na drodze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Współczesne znaki drogowe muszą spełniać szereg wymogów prawnych i technicznych, aby skutecznie regulować ruch drogowy. Firma https://drogmal.pl/ to znany i ceniony producent znaków drogowych, który dostarcza produkty najwyższej jakości. Korzystając z najnowszych technologii w produkcji i montażu, firma zapewnia znaki, które są wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto, oferują pomoc w doborze odpowiednich znaków i ich prawidłowego rozmieszczenia, co jest nieocenione przy realizacji projektów drogowych.

    OdpowiedzUsuń